SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Brickor 4095204
*
nr 409 5204
Brickor
3 st, Pläter
Utrop:
100 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 2 maj 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/4 23:57:35
1
100 kr
2/5 15:45:08
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brickor nysilver pläter silver ädelmetall
-
3219 Bägare
silver, 1808. Höjd: 7,5 cm, diameter: 6,5 cm, vikt..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 19:38
-
3428 Fiskspade
Silver Danmark, 1851. Längd: 28 cm, vikt: 62g brutto
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 19:51
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 19:39
-
3421 Klackring
18k guld. Vikt: 3,8g brutto. Längd: 2 cm, djup: 1,..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 19:42
-
2027 Uppläggningsbe..
2 delar, silver, CG Hallberg, Stockholm, 1919. Län..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 20:58
*
Brickor
nr 409 5204
Brickor
3 st, Pläter
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 2 maj 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/4 23:57:35 | 1 | 100 kr |
2/5 15:45:08 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brickor nysilver pläter silver ädelmetall
-
3219 Bägare
silver, 1808. Höjd: 7,5 cm, diameter: 6,5 cm, vikt..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 19:38 -
3428 Fiskspade
Silver Danmark, 1851. Längd: 28 cm, vikt: 62g brutto
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 19:51 -
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 19:39
-
3421 Klackring
18k guld. Vikt: 3,8g brutto. Längd: 2 cm, djup: 1,..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 19:42 -
2027 Uppläggningsbe..
2 delar, silver, CG Hallberg, Stockholm, 1919. Län..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 20:58